3M po raz 19 znalazło się w Dow Jones Sustainability Index

3M po raz 19 znalazło się w Dow Jones Sustainability Index

Firma 3M znalazła się w zaszczytnym i ekskluzywnym gronie przedsiębiorstw, które nieprzerwanie od 19 lat tworzą Dow Jones Sustainability Index – giełdowy wskaźnik badający osiągnięcia przedsiębiorstw w dziedzinach związanych ze środowiskiem. Świadczy to o uznaniu dla wysiłków firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju zarówno w USA, jak i na całym świecie.

Firma 3M od dawna angażuje się w zrównoważony rozwój. Dzieje się tak od 1975 roku gdy spółka zaczęła działać w ramach programu zapobiegania zanieczyszczeniom, aż po współczesne Cele Zrównoważonego Rozwoju 2025, które określają dokładnie założenia w zakresie ochrony wody, klimatu i energii. Te ukierunkowane na cel działania zostały po raz 19 docenione przez dołączenie 3M do Dow Jones Sustainability Index, co jest dla firmy ogromnym wyróżnieniem.
DJSI.jpg
Dow Jones Sustainability Index jest wskaźnikiem giełdowym opracowanym przez analityków, którzy gruntownie badają osiągnięcia przedsiębiorstw w dziedzinach związanych ze środowiskiem z perspektywy ekonomicznej i społecznej. Każdego roku oczekiwania i kryteria włączenia do Indeksu wzrastają.
Zrównoważony rozwój jest częścią praktyk biznesowych 3M, które firma będzie nadal rozwijać i pomagać swoim klientom oraz społecznościom w pokonywaniu wyzwań związanych ze współtworzeniem odpowiedzialnego biznesu.
Do 2025 roku 3M pragnie zrealizować następujące założenia dotyczące Zrównoważonego Rozwoju:
Zdrowie & Bezpieczeństwo
 • Zapewnienie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa pracowników i pacjentów dla 5 milionów ludzi na całym świecie.
Surowce
 • Inwestycja w badania nad bardziej trwałymi materiałami i produktami, aby wspólnie z klientami troszczyć się o środowisko naturalne, zmniejszając liczbę powstających odpadów.
 • Redukcja odpadów przemysłowych o 10% w stosunku do sprzedaży.
 • Osiągnięcie statusu „zero składowisk odpadów” w więcej niż 30% lokalizacji.
Edukacja
 • Inwestowanie środków pieniężnych oraz przeznaczanie produktów 3M na cele edukacyjne, programy społecznościowe i środowiskowe.
 • Zwiększenie różnorodności talentów w zarządzaniu, aby stworzyć zróżnicowaną siłę roboczą.
Klimat & Energia
 • Poprawa efektywności energetycznej o 30% w stosunku do sprzedaży netto.
 • Zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej do 25% w stosunku do całkowitego zużycia energii elektrycznej.
 • Pomoc klientom w zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych o 250 milionów ton CO2 dzięki zastosowaniu produktów 3M.
 • Obniżenie emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 50% poniżej naszego poziomu bazowego z roku 2002.
Woda
 • Redukcja globalnego zużycia wody o 10% w stosunku do sprzedaży.
 • Tworzenie produktów, które polepszają jakość wody, a także pozwalają na zredukowanie odpadów w postaci plastikowych butelek.
Pełna wersja globalnego Raportu Środowiskowego 3M „2018 Sustainability Report” jest dostępna w języku angielskim pod adresem 2018 Sustainability Report (PDF) oraz na stronie www.3m.com/sustainabilityreport.
Załączniki

Pobierz wszystkie

3M headquaters.png

grafika | 4,53 MB

Pobierz
DJSI.jpg

grafika | 17,5 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
3M w Polsce partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Za nami 7. edycja Targów CSR – największego w Polsce wydarzenia poświęconego społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonemu rozwojowi, które jest organizowane co dwa lata przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W trakcie tegorocznej edycji firma 3M w Polsce oficjalnie dołączyła do Programu Partnerstwa FOB.
3M publikuje „2018 Sustainability Report”

Firma 3M opublikowała „2018 Sustainability Report”, czyli Raport Zrównoważonego Rozwoju, podsumowujący zeszłoroczne działania spółki ukierunkowane na zmniejszenie wpływu jej działalności na środowisko naturalne. W raporcie uwzględniono takie wskaźniki jak poziom wykorzystania surowców, konsumpcję wody i energii, czy bezpieczeństwo pracy i edukację. Dokument zawiera także zestawienie programów CSR wdrażanych przez 3M w zakresie ładu korporacyjnego, praw człowieka, polityki zatrudnienia, ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracy, oraz jakości dostaw.
3M w Polsce dołącza do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Firma 3M w Polsce podpisała właśnie Kartę Różnorodności - deklarację programową Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB), czyli największej w kraju organizacji pozarządowej popularyzującej koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu.
3M w Polsce inspiruje kobiety w świecie technologii podczas Perspektywy Women in Tech Summit

3M w Polsce z od lat promuje różnorodność i równe szanse w miejscu pracy podkreślając ogromną rolę kobiet w branży IT i TECH. Tym razem przedstawiciele 3M podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na światowym kongresie Perspektywy Women in Tech Summit. Jednymi z najbar
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.