Superhub 3M we Wrocławiu wyrasta na największą inwestycję firmy w Europie
Kopiuj tekst

Superhub 3M we Wrocławiu wyrasta na największą inwestycję firmy w Europie

3M Wrocław, czyli europejskie serce działalności amerykańskiej spółki 3M, zatrudniającej w Polsce ponad 3000 osób, zapowiada konsekwentny wzrost inwestycji i zwiększenie zatrudnienia w obszarze manufacturingu.

W 3M we Wrocławiu działają obecnie dwa centra produkcyjne, centrum badawczo-rozwojowe, centrum innowacji i centrum szkoleniowe, a nakłady inwestycyjne firmy nie zwalniają tempa. We wrześniu w ramach części operacji produkcyjnej powstanie nowa fabryka taśm izolacyjnych 3M, do której obecnie trwa rekrutacja pracowników dedykowanych do kolejnych nowych projektów.
Firma od czasu rozpoczęcia działalności w Polsce 27 lat temu to właśnie we Wrocławiu i okolicach zlokalizowała swoje największe inwestycje w Europie. Obecnie w spółkach produkcyjnych z siedzibą nad Odrą otwarte jest 100 wakatów. Zapotrzebowanie obejmuje w największym stopniu: operatorów maszyn, techników jakości, techników procesu i liderów zespołów produkcyjnych. W ramach stanowisk inżynieryjnych 3M poszukuje natomiast przede wszystkim inżynierów procesu, inżynierów jakości, inżynierów projektu oraz inżynierów automatyków.

Cieszę się, że 3M może przyczynić się do wzrostu zatrudnienia w regionie Wrocławia i okolic. Jesteśmy atrakcyjnym pracodawcą, co potwierdzają otrzymane przez nas tytuły TOP Pracodawca w Polsce 2017 czy Solidny Pracodawca. Planujemy uruchomienie nowych linii produkcyjnych i kolejne rekrutacje, o czym będziemy szczegółowo informować.

Katarzyna Paszkiewicz, Dyrektor ds. Personalnych Obszaru Produkcji, Członek Zarządu

Różnorodność technologii stosowanych w zakładach 3M

Zakres działalności produkcyjnej firmy w Polsce odzwierciedla charakterystyka Grup Biznesowych, w których 3M operuje. We Wrocławiu koncern zainaugurował pierwszą inwestycję w działalność produkcyjną 17 lat temu i  każda Grupa Biznesowa, w której działa globalnie jest dzisiaj obecna także na Dolnym Śląsku. To np. Ochrona Zdrowia (produkcja opatrunków Viscoplast, opasek usztywniających zastępujących tradycyjny gips marki Scotchcast czy środków ochrony żywnosci), Przemysł (produkcja taśm i klejów, produktów dla przemysłu motoryzacyjnego i lotnictwa) czy Bezpieczeństwo i Grafika (rozwiązania ochrony indywidualnej stosowane w wielu branżach przemysłowych).
Powodem do dumy wrocławskich zakładów jest także mnogość technologii i procesów wdrażanych w 3M Wrocław. Można tu wyróżnić technologie spotykane w przemyśle chemicznym (mieszalnie, reaktory i ekstrudery), procesy związane z produkcją tworzyw sztucznych (wtrysk i obtrysk), technologię konfekcjonowania taśm klejowych i papieru oraz obszary związane z maszynami CNC i szeroko rozumianym montażem. Ponadto firma od kilku lat intensywnie inwestuje w automatyzację w celu poprawy produktywności i ergonomii pracy. Na terenie zakładów 3M Wrocław  spotkamy roboty przemysłowe, od tych najmniejszych, unoszących do 1kg po takie, które są w stanie przenosić elementy o wadze powyżej 100 kg.

O benefitach pracowniczych w 3M

Konkurencyjne wynagrodzenie. Wiele stanowisk jest również objętych systemami premiowymi. Dodatkowo każdy Pracownik ma możliwość przystąpienia do szeregu programów świadczeń pozapłacowych w 3M.
Zdrowie. Pakiety opieki medycznej o szerokim zakresie (zawierających m.in. usługi stomatologiczne, rehabilitację, wizyty domowe itp.), współfinansowane przez firmę. Pracownicy mają także możliwość wykupienia na preferencyjnych warunkach opieki medycznej dla współmałżonków i dzieci, oraz rodziców i teściów.
Ubezpieczenia. Celem programu ubezpieczenia na życie w 3M jest zagwarantowanie ochrony życia i zdrowia Pracowników 3M oraz ich najbliższych, jak również zapewnienie pomocy finansowej w nie dających się przewidzieć sytuacjach dnia codziennego.
Program emerytalny. Aby umożliwić pracownikom zgromadzenie dodatkowych środków na zabezpieczenie swojej przyszłości 3M prowadzi Emerytalny Program Oszczędnościowy, w którym, także przy udziale Pracodawcy, Pracownicy mają możliwość systematycznego oszczędzania na przyszłą emeryturę.
Program sportowy. Pracownicy mają możliwość korzystania z usług centrów fitness, basenów i wielu innych ośrodków na terenie całego kraju. Program ten jest współfinansowany przez Pracodawcę, a Pracownicy mogą wykupić kartę umożliwiającą dostęp do usług również dla osoby towarzyszącej i dzieci.
Świadczenia socjalne. W 3M funkcjonuje też Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Ze środków funduszu 3M finansuje bony świąteczne dla Pracowników, paczki na Mikołaja dla dzieci Pracowników i imprezy integracyjne. Dodatkowo 3M dofinansowuje kolonie letnie, zimowiska i wczasy, a także udziela Pracownikom nieoprocentowanych pożyczek na zakup / remont domu lub mieszkania.
Szkolenia. 3M bardzo inwestuje w rozwój swoich pracowników. Każdy pracownik może skorzystać z bogatej oferty szkoleniowej dopasowanej do jego indywidualnego planu rozwoju.

Rozwój kultury naukowej i promocja innowacji

3M stara się przyciągać najlepszych specjalistów, dlatego dużą wagę przykłada do współpracy z uczelniami i wspiera rozwój młodych innowatorów.
29 czerwca br. we Wrocławskim Centrum Innowacji 3M odbyła się Gala Finałowa konkursu 3Mind, skierowanego do uniwersyteckich kół naukowych. W finale znalazło się 6 drużyn, a najlepszy okazał się projekt ARES – „Astrobiology and Radiation Experiments in Stratosphere” Studenckiego Koła Naukowego Biologii Komórki Nowotworowej przy Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Celem projektu autorstwa zwycięskiego zespołu jest zbadanie wpływu warunków subkosmicznych na komórki rakowe, co ma się dokonać poprzez wysłanie do stratosfery ludzkich komórek skóry i poddanie ich panującej w kosmosie radiacji. Zwycięski zespół otrzymał nagrodę w wysokości 10 tysięcy zł, a każdy z finalistów konkursu zaproszony zostanie do rekrutacji na stanowiska w dziale badań i rozwoju.
Więcej informacji na temat wpływu 3M na kapitał ludzki, gospodarkę i środowisko naturalne dostępne jest w Raporcie Wpływu pod adresem:

3M Science Applied to Life.

Firma 3M posiada ponad 55000 produktów stosowanych w wielu branżach. Sprawdź nasze rozwiązania.

Czytaj więcej

Powiązane artykuły
Aż trzy na cztery pojazdy ciężarowe w Polsce nie spełniają norm w zakresie oznakowania odblaskowego stanowiąc potencjalne zagrożenie na drodze – raport 3M

Większość pojazdów ciężarowych poruszających się po polskich drogach jest pozbawiona właściwego oznakowania odblaskowego, zapewniającego dobrą widoczność po zmroku. Takie oznakowanie jest niezmiernie istotne dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym – to kluczowe wnioski płynące z najnowszego raportu, zrealizowanego przez firmę 3M we współpracy z Partnerstwem dla Bezpieczeństwa Drogowego. Badanie zostało przeprowadzone w siedemnastu różnych lokalizacjach w kraju na próbie kilkuset pojazdów na przestrzeni lutego i marca br.
Wyniki III edycji konkursu 3Mind

29 czerwca br. we Wrocławskim Centrum Innowacji 3M odbyła się Gala Finałowa wieńcząca trwającą od kwietnia III edycję konkursu 3Mind – wydarzenia mającego na celu promocję polskiej nauki i współpracy między światem biznesu a uczelniami. Spośród 6 finalistów, najlepszy ok
Jedno z najlepszych miejsc pracy w Polsce znajduje się we Wrocławiu

3M Global Service Center Poland zostało wyróżnione drugi rok z rzędu podczas gali prestiżowego konkursu Great Place to Work®. Kapituła konkursu doceniła dynamicznie rozwijające się firmy, które tworzą atmosferę zaufania i szacunku.
Centrum Innowacji we Wrocławiu

Wciąż staramy się odkrywać nowe możliwości!
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.