3M publikuje „2018 Sustainability Report”
Kopiuj tekst

3M publikuje „2018 Sustainability Report”

Firma 3M opublikowała „2018 Sustainability Report”, czyli Raport Zrównoważonego Rozwoju, podsumowujący zeszłoroczne działania spółki ukierunkowane na zmniejszenie wpływu jej działalności na środowisko naturalne. W raporcie uwzględniono takie wskaźniki jak poziom wykorzystania surowców, konsumpcję wody i energii, czy bezpieczeństwo pracy i edukację. Dokument zawiera także zestawienie programów CSR wdrażanych przez 3M w zakresie ładu korporacyjnego, praw człowieka, polityki zatrudnienia, ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracy, oraz jakości dostaw.

Raport podsumowuje trzeci z kolei rok na drodze do realizacji ambitnego, 10-letniego programu zrównoważonego rozwoju „2025 Sustainability Goals”, który zakłada m.in. osiągnięcie zerowej ilości odpadów w 30% zakładów produkcyjnych 3M (już dziś cel ten został spełniony w 28% placówek na świecie). Ponadto już prawie 18% wolumenu energii konsumowanej dziś przez 3M pochodzi ze źródeł odnawialnych. To znacząco zbliża firmę do zrealizowania globalnego celu zwiększenia poziomu zużycia energii ze źródeł niekonwencjonalnych do 25% do 2025 r.

Rozwój nowoczesnego biznesu musi odbywać się z poszanowaniem dla środowiska i w oparciu o rozwiązania wspierające zrównoważony rozwój. Aktywnie korzystamy z szansy na stawanie się coraz lepszą organizacją w tych obszarach, w czym wspiera nas oraz nasze otoczenie globalny program 3M Pollution Prevention Pays. W zeszłym roku produkty 3M pomogły naszym klientom zredukować emisję gazów o 13 milionów ton, a od momentu startu programu 3P w 1975 r, zrealizowaliśmy już łącznie 15 tysięcy projektów chroniących środowisko naturalne. Będziemy kontynuować te działania zgodnie z założeniami inicjatywy United Nations Global Compact ONZ i z dumą podsumowywać ich wyniki w kolejnych edycjach Raport Zrównoważonego Rozwoju

mówi Inge Thulin, prezes i dyrektor zarządzający 3M na świecie.

Deklaracje te nie zostają bez pokrycia. W 2017 roku 3M przeznaczyła ponad 70 milionów dolarów na wsparcie edukacji, środowiska i programów skierowanych do społeczności lokalnych. Jak możemy przeczytać w raporcie, od 2005 do końca zeszłego roku 3M zmniejszyła także zużycie wody o ponad 37%, a na przestrzeni ostatnich 15 lat (od 2002 r.) emisja gazów cieplarnianych została zredukowana o 68%.
Firma 3M była jedną z pierwszych na świecie organizacji, w której działania w zakresie zrównoważonego rozwoju zostały na stałe zintegrowane ze strategią biznesową. Jedną z ciekawych inicjatyw jest np. nowy proces ewaluacji dostawców, faworyzujący kontraktorów, którzy kładą nacisk na dbałość o środowisko naturalne i potrzeby społeczne, zgodnie z założeniami  globalnego Kodeksu Odpowiedzialności Dostawcy 3M. Firma jest także twórcą globalnego programu rozwoju umiejętności 3M Impact, za pośrednictwem którego pracownicy firmy realizują międzynarodowy wolontariat.
Działalność 3M w kontekście CSR spotyka się z uznaniem organizacji pożytku publicznego na całym świecie. W ubiegłym roku korporacja po raz piąty uzyskała tytuł „Najbardziej etycznej firmy” (World’s Most Ethical Companies) Ethisphere® Institute. Jest także laureatem prestiżowej nagrody Catalyst za dokonania na polu promowania różnorodności, ze 100-procentowym wynikiem na skali LGBTQ Equality Index i Disability Equality Index.
Łączna pula nakładów 3M na działalność badawczo-rozwojową osiągnęła w 2017 r. 1,9 miliarda dolarów.

Polski wkład w zrównoważony rozwój

Od zeszłego roku 3M w Polsce ma opracowaną i wdrożoną Strategię Zrównoważonego Rozwoju, która opiera się na czterech filarach: klient i produkt, lokalne społeczności, pracownicy i środowisko naturalne.
W zakładach 3M w Polsce powstaje rocznie ponad 40 projektów opartych o program 3P - Pollution Prevention Pays. Należą do nich np. optymalizacja transportu i redukcja emisji CO2 poprzez omijanie centrum dystrybucji (mniejsza liczba transportów przekłada się na redukcję emisji), przekazywanie drewnianych palet powstałych w procesie produkcji firmie przemysłowej, która wykorzystuje je do budowy mebli czy optymalizacja rozmiaru projektowanych opakowań.

3M w Polsce od początku swojego istnienia angażuje się w projekty na rzecz społeczności lokalnych i środowiska naturalnego. Wprowadzając nowe technologie na rynek czujemy się odpowiedzialni, zarówno za ich wysoką jakość, jak i poszanowanie kwestii społecznych i środowiskowych, dlatego prowadzimy aktywną edukację i współpracujemy z naszymi klientami, aby sprostać wyzwaniom współczesnego świata. Raport Zrównoważonego Rozwoju 3M to nasz drogowskaz dobrych praktyk w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy dumni, że ponownie możemy przekazać jego lekturę w ręce globalnego audytorium, i cieszymy się, że podobnie jak w poprzednich edycjach nie brakuje w nim przykładów działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, realizowanych także przez 3M w Polsce

komentuje Alain Simonnet, Dyrektor Zarządzający 3M Poland & Ukraine Region.

W połowie 2017 roku spółka podpisała deklarację „Partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju” realizowaną w Polsce pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju. W kwietniu 2018 roku firma 3M w Polsce dołączyła do Programu Partnerstwa w ramach Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB), największej organizacji pozarządowej w Polsce zajmującej się tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu, a w maju podpisała Kartę Różnorodności, czyli dokument antydyskryminacyjny FOB.
Pełna wersja globalnego Raportu Zrównoważonego Rozwoju 3M „2018 Sustainability Report” jest dostępna w języku angielskim pod adresem 2018 Sustainability Report (PDF) oraz na stronie www.3m.com/sustainabilityreport.
Powiązane artykuły
3M po raz 19 znalazło się w Dow Jones Sustainability Index

Firma 3M znalazła się w zaszczytnym i ekskluzywnym gronie przedsiębiorstw, które nieprzerwanie od 19 lat tworzą Dow Jones Sustainability Index – giełdowy wskaźnik badający osiągnięcia przedsiębiorstw w dziedzinach związanych ze środowiskiem. Świadczy to o uznaniu dla wysiłków firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju zarówno w USA, jak i na całym świecie.
3M w Polsce partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Za nami 7. edycja Targów CSR – największego w Polsce wydarzenia poświęconego społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonemu rozwojowi, które jest organizowane co dwa lata przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W trakcie tegorocznej edycji firma 3M w Polsce oficjalnie dołączyła do Programu Partnerstwa FOB.
3M w Polsce dołącza do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Firma 3M w Polsce podpisała właśnie Kartę Różnorodności - deklarację programową Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB), czyli największej w kraju organizacji pozarządowej popularyzującej koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu.
3M w Polsce inspiruje kobiety w świecie technologii podczas Perspektywy Women in Tech Summit

3M w Polsce z od lat promuje różnorodność i równe szanse w miejscu pracy podkreślając ogromną rolę kobiet w branży IT i TECH. Tym razem przedstawiciele 3M podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na światowym kongresie Perspektywy Women in Tech Summit. Jednymi z najbar
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.